Czy filtry usuwają mangan i żelazo?

Czy filtry dzbankowe usuwają z wody bakterie
Czy filtry dzbankowe usuwają z wody bakterie?
Luty 17, 2019

Coraz częściej zwracamy uwagę nie tylko na to, co jemy, ale też jaką wodę spożywamy. Zdrowa, pozbawiona chloru i niemiłego zapachu – taką otrzymujmy w procesie filtrowania. Dzbanki i butelki filtrujące pomagają nam w tym w zaciszu domowym.

W dobie ograniczania zużycia plastiku świetnym zamiennikiem wody butelkowej jest zwykła kranówka, którą przefiltrujemy. Dużo tańszy i wygodniejszy sposób dla każdego z nas. A jeżeli pomoże to w przedłużeniu żywotności instalacji wodnej i domowych sprzętów AGD, to czemu by nie spróbować?

Żelazo i mangan – jak bardzo szkodzi ich nadmiar?

Zapach chloru, twarda woda, zanieczyszczenia – z tym świetnie poradzą sobie wkłady do urządzeń filtrujących. Od potrzeb konsumenta zależy, czy woda, której używa, ma lepiej smakować albo mieć więcej lub mniej magnezu. Filtry producenta Dafi poradzą sobie z tymi wymogami.

Zachwianie równowagi chemicznej wody może być także spowodowane nadmiarem żelaza i manganu. Objawia się to zmianą smaku, zapachu i zabarwienia wody pitnej. Nieestetyczne rdzawe plamy na świeżo wypranych ubraniach i zacieki na armaturze są dodatkowymi sygnałami. Jeżeli taki stan wody będzie utrzymywał się przez dłuższy czas, skutki mogą nas zaskoczyć. Niedrożność rur może prowadzić do wycieku zanieczyszczeń poza instalację kanalizacyjną, co zagraża naszemu zdrowiu. Woda z takiego ujęcia przekracza normy. Zgromadzone w niej bakterie żelazowe mogą powodować nadwrażliwość żołądka i dolegliwości pokarmowe. Pozbycie się nadmiaru żelaza i manganu wymaga złożonego działania. Czy domowe filtry będą w stanie nam pomóc?

Domowe sposoby usunięcia manganu i żelaza na naszą kieszeń

Na rynku jest wiele filtrów odpowiedzialnych za różne procesy polepszania wody. Wśród nich, na szczęście dla nas, znajdziemy i takie, które poradzą sobie nawet z metalami ciężkimi, np. u polskiego producenta filtrów Dafi. Przy wyborze trzeba kierować się informacją o obecności w filtrze żywicy jonowymiennej. Dzięki niej woda jest pozbawiona rtęci, ołowiu, żelaza i miedzi. Jednocześnie – co zasługuje na uwagę – filtr nie odmineralizowuje wody.

Jakie są zalety wkładu do usuwania żelaza i manganu?

Przede wszystkim jest to dostępność. Wkłady można zakupić w Polsce. Jest to bardzo wygodny i stosunkowo tani koszt, aby domowymi „siłami” pozbyć się z ubrań i armatury rdzawych plam i zabrudzeń. Filtr eliminuje metaliczny smak i dokonuje poprawy pH. Usuwa także siarkowodór. Dodatkowo wkład jest wyposażony w filtr końcowy, którego celem jest to, aby zapobiec wydostaniu się złoża na zewnątrz wkładu.

Podsumowując, filtry przeznaczone do usuwania manganu i żelaza są w stanie zapewnić nam komfort czystej wody przeznaczonej do picia i wykonywania codziennych czynności z użyciem wody.

Przed wyborem urządzenia wyposażonego w filtr do usuwania żelaza z wody zalecamy dokonania jej analizy składu chemicznego – badanie fizyczno-chemiczne można zrobić w sanepidzie.

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok